خم خانه ، رامین کاکاوند

آلبوم موسیقی «خم‌خانه» از سوی هنرمند گرامی آقای رامین کاکاوند به اساتیدی چون هوشنگ ظریف، حسین علیزاده، فرهاد فخرالدینی، محمدرضا درویشی، صدیق تعریف و مرحوم رضوی سروستانی تقدیم شد.در مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی خم‌خانه که با حضور این آهنگساز و خواننده و صدیق تعریف  در خانه هنرمندان برگزار شد، رامین کاکاوند در ابتدای صحبت‌های خود گفت: من از سال 74 کار آهنگسازی را آغاز کرده‌ام و سپس با حسام الدین سراج آلبوم بوی بهشت را منتشر و بعد از آن گروه ارغنون را تشکیل دادیم و از آن زمان به بعد کارهای مختلفی در این زمینه انجام داده‌ام.

وی در خصوص این اثر بیان داشت: خم‌خانه کاری از من به عنوان آهنگساز و خواننده است که از دو بخش موسیقی تنبور و موسیقی سنتی تشکیل شده است به طوری که در بخش اول قطعاتی چون خم خانه، غمخوار و دل سرمست برای ساز تنبور و در بخش دوم قطعاتی چون دل من، باران و آب زندگانی به چشم می‌خورد که در هر دو بخش آواز سنتی بر اساس اشعاری از مولانا و شفیعی کدکنی است.

این خواننده ادامه داد: من این اثر را به اساتیدی چون هوشنگ ظریف، حسین علیزاده، فرهاد فخرالدینی، محمدرضا درویشی، صدیق تعریف و مرحوم رضوی سروستانی تقدیم کرده‌ام.وی با اشاره به وقفه دو ساله برای انتشار این اثر گفت: یک سال کار ضبط و یک سال هم مراحل مجوز در ارشاد به طول انجامیده است.

این آهنگساز در خصوص آهنگسازی این آلبوم گفت: از آنجایی که می‌خواستم این آلبوم شبیه کارهای قبلی‌ام نباشد به کمک آقای بابایی تنظیم‌ها را تغییر دادیم که با کارهای قبلی متفاوت باشد.

کاکاوند در خصوص عدم حمایت دولت از موزیسین‌ها اظهار داشت: از آنجا که هیچگونه حمایتی از موزیسین‌ها نمی شود این قشر از افراد جامعه در کشور غریب هستند و این درحالی است که ما در ایران موسیقی مبانی، سنتی و ملی داریم. متأسفانه بیشتر شرکت های خصوصی و دولتی بخشی از هزینه‌های خود را به ورزش و خصوصا فوتبال اختصاص می‌دهد و این در حالی است که حتی ذره ای از آن را برای فرهنگ این ملت و دولت خرج نمی کند.

کاکاوند در خصوص لغو کنسرت خود با سراج در کرمانشاه گفت: متأسفانه یکسری به صورت خودسرانه این کنسرت را بر هم زدند و این جای بسیار تأسف است برنامه‌ای که از سوی ارشاد و مراکز دولتی مجوز اجرا گرفته توسط این افراد لغو شود.

کاکاوند در پایان صحبت های خود با اشاره به دیگر برنامه‌های خود گفت: من قصد دارم این کار را به صورت صحنه‌ای اجرا کنم همچنین پنجشنبه کنسرتی را با حسام الدین سراج و گروه ارغنون در کیش برگزار خواهم کرد. هم اکنون نیز آلبوم دیگری را به اتمام رساندم که آن هم بر اساس موسیقی مقامی تنبور با عنوان اهورایی است.

/ 0 نظر / 22 بازدید